Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Maminčiny šišky s mákem

Ingredience

800 g brambor
350 g hrubé mouky
2 vejce
½ lžičky soli
Na podávání
200 g moučkového cukru
100 g másla
170 g mletého máku

Postup přípravy

1

Připravíme si hrnec s vodou a přivedeme ji k varu. Brambory důkladně očistíme a dáme je vařit do vroucí vody i se slupkou. Brambory vaříme 15 minut, nesmí být rozvařené, ale polotvrdé.

2

Horké brambory necháme vychladnout, oloupeme je a nastrouháme na jemno. Mouku prosejeme, smícháme s bramborami, osolíme, přidáme vejce a promícháme.

3

Vypracujeme těsto, ze kterého vytvoříme šišky. Do hrnce napustíme vodu a dáme ji vařit.

4

Hotové bramborové šišky vaříme ve vroucí vodě asi 4 až 6 minut. Hotové šišky poznáme tak, že vyplavou. Zcedíme je a necháme okapat.

5

Máslo rozpustíme a mák smícháme s cukrem. Hotové šišky podáváme s mákem a polité máslem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8