Recepty Hlavní jídla S masem Marinovaná žebírka s cibulovými kroužky

Ingredience

Na žebírka

1 kg vepřových žebírek

3 lžíce plnotučné hořčice

3 lžíce pikantního kečupu

6 lžic medu

½ lžičky sladké papriky

½ lžičky chilli

2 lžíce sojové omáčky

1 lžička jablečného octu

špetka skořice

sůl

pepř

Na cibulové kroužky

4 ks velké cibule

2 vajíčka

7 lžic světlého piva

7 lžic hladké mouky

sůl

pepř

olej

Postup přípravy

1

Připravená žebírka očistíme a odstraníme z nich tenkou blánu, kterou najdeme na vnitřní straně žebírek.

2

Smícháme kečup, hořčici, med, sojovou omáčku a jablečný ocet. Přidáme všechno koření a důkladně promícháme. Podle chuti osolíme a opepříme.

3

Žebírka potřeme připravenou marinádou a necháme je alespoň 150 minut odpočívat. Před grilováním marinádu setřeme, aby nám nekapala do uhlí.

4

Než budou žebírka připravena na gril, nachystáme si cibulové kroužky. Cibuli oloupeme a nakrájíme na širší kroužky. Kroužky dáme na pár minut do horké vody a pak je necháme důkladně okapat.

5

V míse smícháme pivo, mouku, vajíčka, pepř a sůl. Vznikne nám hladké těstíčko, které můžeme podle potřeby naředit pivem či zahustit moukou. V těstíčku obalíme cibulové kroužky a smažíme je na rozpáleném oleji. Usmažené cibulové kroužky uložíme do papírových ubrousků, abychom se zbavili přebytečného oleje.

6

Při grilování je potíráme marinádou a grilujeme tak dlouho, dokud se maso nezačne oddělovat od kostí.

7

Grilované žebírka podáváme s cibulovými kroužky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8