Recepty Dezerty Pečené Medové perníčky s barevným zdobením

Ingredience

130 g moučkového cukru
50 g másla
2 vejce
1 lžíce jedlé sody
300 g hladké mouky
2 lžíce medu
2 lžičky perníkového koření
1 vejce (na potření)
cukrářské zdobení
cukrová poleva

Popis

TIP: Z tohoto množství těsta vyrobíte až 3 plechy perníčků

Postup přípravy

1

Do mísy si připravíme cukr, rozpuštěné máslo, med a vše promícháme. Přidáme vajíčka, opět zamícháme a přisypeme perníkové koření a mouku. Vše spojíme v konzistentní těsto.

2

Těsto zabalíme do fólie a necháme v lednici 1 hodinu odpočinout. Následně jej rukama vypracujeme, pomoučníme a vyválíme.

3

Přebytečné těsto odebereme. Vykrajované tvary přemístíme na plech vyložený pečicím papírem.

4

Pečeme v troubě na vysokou teplotu asi 3 minuty dorůžova, ještě teplé perníčky potřeme vajíčkem a po vychladnutí je ozdobíme cukrářskými barvami a dekoracemi.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8