Recepty Hlavní jídla S masem Mexická quesadilla s kuřecími prsy nebo vepřovou krkovicí a sýrem na grilu
Ingredience
Kuřecí quesadilla
2 tortilly
2 kuřecí prsa Vodňanské kuře
150 g goudy
150 g cheddaru
koření Vitana grilované kuře
olivový olej
Vepřová quesadilla
2 tortilly
2 plátky vepřové krkovice bez kosti Tesco Standart
cibule
rajče
chilli paprička
sýr cheddar
anglická slanina
koření Vitana krkovička s česnekem
olivový olej
Kečupový dip
70 g loupaných mandlí
300 ml jemného kečupu Hellmann's
100 g zelených oliv
100 g černých oliv
špetka mleté papriky
špetka sušené petrželky
špetka sušeného tymiánu
Postup přípravy
1
Do misky postupně přidáme jemný kečup Hellmann's (100 g tohoto kečupu je vyrobeno ze 151 g rajčat), olivy, mandle a koření. Vše rozmixujeme tyčovými mixérem do hladka a dip dáme chladit do ledničky.
2
Připravíme si nejprve kuřecí quesadillu. Kuřecí prsa ochutíme kořením a pokapeme olivovým olejem. Maso z obou stran grilujeme asi 7 až 9 minut. Hotové kuřecí maso nakrájíme na kousky.
3
Oba druhy sýrů nastrouháme nebo nakrájíme na menší kousky. Na jednu půlku tortilly poklademe kuřecí maso, trochu sýru z obou druhů a placku dáme grilovat. Při grilování ji lehce přimáčkneme a držíme, dokud se nepřilepí k sýru.
4
Vepřovou quesadillu připravíme takto: cibuli oloupeme a nakrájíme ji na kostičky. Omytá rajčata, chilli papričku i slaninu nakrájíme na menší kousky. Oba sýry nastrouháme.
5
Vepřové maso ochutíme kořením na krkovici, pokapeme olivovým olejem a grilujeme z každé strany asi 8 minut. Hotovou krkovičku nakrájíme na proužky.
6
Na jednu půlku placky poklademe polovinu vepřového masa, rajčete, sýru, chilli i slaniny. Placku přepůlíme a grilujeme dozlatova. Placku lehce přimáčkneme na tak dlouho, aby se spojila se sýrem.
7
Kuřecí i vepřovou quesadillu podáváme s kečupovým dipem.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 22. 5. od 8:00 do 28. 5. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4