Míchaná vejce s pažitkou a grilovanou jarní cibulkou

Ingredience

3 vejce
2 lžíce másla (přepuštěného)
1 hrst čerstvé pažitky (nasekané)
4 jarní cibule
hrubá sůl (mořská)

Postup přípravy

1

Jarní cibulky omyjeme a naskládáme je vedle sebe na plech vyložený pečícím papírem. Cibulky potřeme přepuštěným máslem a posypeme mořskou solí. Takto připravené cibulky pečeme v troubě vyhřáté na 180 stupňů cca 8-10 minut.

2

Na pánvi rozehřejeme lžíci másla, přidáme nasekanou pažitku a necháme ji cca na 2 minutky obalit v másle. Do pánve rozklepneme 3 celá vejce. Vařečkou mícháme pouze bílky a žloutky necháme prozatím vcelku. Jakmile se bílky srazí, odstavíme pánev z plotny a teprve v tuto chvíli smícháme žloutky dohromady s bílky. Jen tak zůstanou vejce krásně vláčná a "tekutá".

3

Dochutíme solí a servírujeme s grilovanými cibulkami a žitným chlebem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 14. 10. od 8:00 do 20. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/33_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8