Mini pizzy bez lepku

Ingredience

Těsto

200 g univerzální bezlepkové mouky

50 ml mléka

1/2 kostky čerstvého droždí

1 polévková lžíce olivového oleje

špetka cukru

špetka soli

Obloha

200 g rajčatového protlaku

15 cherry rajčat

150 g šunky

10 černých oliv

100 g mozzarelly

Na ozdobení

čerstvá bazalka či rukola

parmazán

Postup přípravy

1

Nejdříve si připravíme těsto na pizzu. V míse do vlažného mléka rozdrobíme droždí, přidáme cukr a postupně přidáme mouku. Několik minut důkladně hněteme, až se vytvoří hladké a pružné těsto. Těsto ponecháme v míse, přikryjeme utěrkou a necháme kynout na teplém místě asi 40 minut.Mezitím pokrájíme mozzarellu, rajčata a olivy na oblohu.

2

Kynuté těsto rozdělíme na 16 porcí, vytvarujeme do kuliček, které rozválíme na tenké placičky. Ty přemístíme na plech vyložený pečícím papírem a ozdobíme oblohou. Nejdříve dáme rajčatový protlak, poté mozzarellu a následně rajčata, šunku a olivy.

3

Pečeme v předehřáté troubě na 180 °C 15 minut. Hotové mini pizzy ozdobíme čerstvou bazalkou či rukolou a strouhaným parmazánem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8