Recepty Dezerty Pečené Minidortíky Pavlova pro děti

Ingredience

Krém

4 žloutky

4 lžíce kukuřičného škrobu

6 lžic cukru

200 ml smetany ke šlehání

200 ml smetany na vaření

200 ml mléka

Korpus na minidortíky

4 bílky

230 g moučkového cukru

2 lžíce kukuřičného škrobu

2 lžíce vinného octu

Ovocný přeliv

hrst jahod

hrst borůvek

hrst ostružin

100 ml vody

1 lžíce krupicového cukru

1 lžíce solamylu

Popis


Postup přípravy

1

Základem minidortíků je pevný sníh z bílků. Bílky oddělíme od žloutků a žloutky si schováme na přípravu krému. Z bílků vyšleháme pevný sníh.

2

Jakmile je sníh téměř hotový, postupně přidáváme moučkový cukr za stálého šlehání. Nakonec přidáme také škrob a ocet a ještě krátce šleháme.

3

Připravíme si pečící papír. Do cukrářského zdobítka vložíme bílkovou hmotu, se kterou nakreslíme menší pusinky. Každou pusinku následně tvarujeme pomocí lžičky, aby vznikl uprostřed menší důlek na náplň.

4

Předehřejeme si troubu na 120 °C a dortíky pečeme 80 minut, během této doby troubu neotevírejte, jinak vám splasknou.

5

Ze smetany na šlehání vyšleháme pevnou šlehačku a odložíme ji do lednice.

6

Do kastrůlku nalijeme smetanu na vaření, mléko a přidáme žloutky, škrob, cukr a zamícháme. Vaříme za stálého míchání dokud nám krém dostatečně nezhoustne.

7

Hotový krém necháme vychladnout a jakmile je studený, vmícháme do něj šlehačku.

8

Na závěr si připravíme ovocnou omáčku. Do hrnce dáme vařit ovoce, několik kousků si můžeme odložit stranou na ozdobu. Přidáme cukr a solamyl. Důkladně zamícháme a necháme povařit.

9

Hotové minidortíky naplníme krémem a ozdobíme ovocem a trochou ovocné šťávy.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8