Recepty Polévky Mléčná houbová polévka s nízkým obsahem laktózy

Ingredience

800 ml mléka bez laktózy
300 ml smetany ke šlehání bez laktózy
500 g brambor
300 g žampionů (čerstvých)
2 lžíce hladké mouky
2 lžíce másla bez laktózy
1 špetka mletého kmínu
1 špetka soli
jablečný ocet (podle chuti)

Postup přípravy

1

Brambory oloupeme a nakrájíme na kostičky. Houby očistíme a nakrájíme na plátky. Poté obojí uvaříme ve vroucí osolené vodě, do které ještě přihodíme špetku kmínu.

2

Mezitím, co se brambory s houbami vaří, si uděláme světlou jíšku z másla a mouky. Slijeme vodu z uvařených brambor a hub a zalijeme s ní jíšku. Zamícháme, přilijeme mléko a smetanu a krátce povaříme.

3

Po chvíli přidáme uvařené brambory a houby a podle chuti polévku osolíme a dochutíme octem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8