Moravské koláče
Autor
Vladimír V.
Kutná Hora
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Už jako diíě když jsem jezdil k babičce jsem miloval její dobré koláče. Proto je dělám dodnes podle jejího receptu.
Ingredience
Těsto
250 g hladké mouky
250 g polohrubé mouky
100 g změklého másla
kůra z 1 citronu (nastrouhaná)
5 g soli
2 ks žloutek
20 g vanilkového cukru
80 g cukr krupice
175 ml polotučného mléka
42 g droždí
Maková náplň
200 g mák
¼ l mléka
3 lžíce pískový cukr
1 balíček vanilkového cukru
1 lžíce rumu
mleté skořice
citronová kůra (i šťáva)
Autorův příběh
Už jako diíě když jsem jezdil k babičce jsem miloval její dobré koláče. Proto je dělám dodnes podle jejího receptu.
Postup přípravy
1
Do velké mísy prosejte hladkou a polohrubou mouku, přidejte nastrouhanou kůru z 1 citronu, sůl, vanilkový cukr a vše důkladně promíchejte. K mouce přidejte změklé máslo a prsty ho zapracujte do mouky tak, aby v mouce nezůstal žádný větší kousek másla.V menší misce smíchejte vlažné plnotučné mléko s rozdrobenou kostkou droždí a krupicovým cukrem.
2
Vypracujte hladké a vláčné těsto, které by nemělo být příliš lepivé. Vypracované těsto vraťte do mísy, zakryjte ho potravinářskou fólií a nechte ho kynout při pokojové teplotě do zdvojnásobení jeho objemu (40–60 minut).
3
Mezitím, co vám kyne těsto, připravte makovou náplň.Umletý mák dáme do kastrůlku, zalijeme mlékem, povaříme, mícháme a když směs zhoustne, odstavíme ji z tepelného zdroje. Vmícháme pískový a vanilkový cukr, ochutíme skořicí, rumem a citronovou kůrou.
4
Vykynuté těsto vyklopte na vál a rozválejte ho na čtverec o tloušťce 4 mm. Placku rádýlkem rozdělte na 16 stejně velkých čtverečků. Do středu každého čtverečku dejte makovou. náplň a drobenku.
5
Drobenku připravte z polohrubé mouky, cukru krupice a másla tak, že všechny suroviny důkladně spolu promnete, až získáte sypkou drobenku. Troubu předehřejte na 170 °C. Dejte je péct do předehřáté trouby dozlatova (15–20 minut).
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4