Recepty Dezerty Pečené Moravské koláčky podle Romana Vaňka
Ingredience
250 g hladké mouky
250 g polohrubé mouky
100 g rozpuštěného másla
2 žloutky
100 g cukru krupice
1 lžíce vanilkového cukru
40 g čerstvého droždí
6 g soli
1 lžička citronové kůry
1 tvarohová náplň (125 g tvarohu, 40 g cukru, oříšky a rozinky, 1 žloutek, kůra z jednoho citronu,
1 maková náplň (100 g máku, 1 bílek, oříšky a rozinky, 50 g cukru, lžíce medu, lžička skořice)
1 drobenka (70 g másla, 100 g cukru, 100 g polohrubé mouky
150 g povidel
15 kompotovaných třešní
1 vejce na potření
50 g másla na potření
Postup přípravy
1
Mouku prosejeme do mísy a vytvoříme v ní důlek. Do důlku nalijeme vlažné mléko, rozdrobíme kvasnice. Postupně přimícháváme mouku, až nám vznikne těsto hustotou podobné těstu na lívance. Zaprášíme moukou, přikryjeme utěrkou a necháme 30 minut odpočívat.
2
Přimícháme zbylé suroviny a vypracujeme hladké těsto, v robotu to trvá asi 10 minut. Přikryjeme utěrkou a necháme kynout na teplém místě 45 minut. Mezitím si připravíme náplně.
3
Mák zalijeme 100 ml vařící vody a necháme vychladnout. Přimícháme cukr, med, skořici, mandle a rozinky. Vyšleháme sníh z bílku a po částech jej zamícháme do máku. Suroviny na tvarohovou náplň jednoduše smícháme.
4
Vykynuté těsto vyklopíme na vál a rozdělíme na 30 stejně velkým kousků. Každý kousek zploštíme a naplníme jednou až dvěma velkými lžičkami náplně a uzavřeme jako obálku tak, aby náplň nemohla utéct ven. Položíme na plech spojem dolů, přikryjeme utěrkou a necháme ještě 40 minut kynout.
5
Během kynutí si připravíme drobenku. Všechny suroviny zpracujeme rukama do požadované konzistence. Můžeme přidávat máslo i mouku s cukrem. Musí nám prostě vzniknout klasická drobenka.
6
Vykynulé koláčky rukou lehce zploštíme a pomažeme vajíčkem. Do středu tvarohových koláčků dáme lžičku povidel, do středu makových třešni. Zasypeme bohatě drobenkou. Pečeme při 160°C přibližně 20 minut do zlatohnědé barvy. Ještě teplé můžeme pomašlovat roztopeným máslem. Necháme vychladnout.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 15. 5. od 8:00 do 21. 5. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/12_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4