Recepty Hlavní jídla S masem Mr „Sunny Side Up“ Burger

Ingredience

360 g hovězí kližky (přední)
sůl
celý pepř (čerstvě mletý)
4 plátky čedaru
2 polévkové lžíce dijonské hořčice (ostré)
2 vejce
2 cibule (střední)
máslo (kousek)
40 g medu
2 polévkové lžíce tatarské omáčky
4 listy ledového salátu
2 housky na hamburger
4 rajčata (celá)
400 g krájených rajčat v rajčatové šťávě (1 plechovka)
2 polévkové lžíce rajčatového protlaku
1 cibule
chilli papričky
limetka
krystalový cukr

Postup přípravy

1

Maso si umeleme na strojku s hrubší deskou, dáme ho do mísy, přidáme hořčici a opepříme.

2

Z připravené masové směsi vytvarujeme dva pěkné burgery o trošku větší než houska. Necháme je chvilku odpočinout a pak je opečeme na grilu nebo na pánvi z každé strany zhruba 6-8 minut. Upečené burgery osolíme a necháme je odpočinout.

3

Cibuli nakrájíme na kolečka, osmažíme na pánvi s kouskem másla a solí. Až cibulka zesklovatí, přidáme med a opékáme do zlatova.

4

Vezmeme si hlubší pánev, ve které smícháme plechovku rajčat, na kostičky nakrájená čerstvá rajčata, na jemno nasekanou chilli papričku, rajčatový protlak, nasekanou cibuli, sůl a pepř. Směs přivedeme k varu a vaříme do zhoustnutí. Dochutíme troškou cukru a limetkové šťávy.

5

Mezitím si připravíme z vajec volská oka a opečeme rozkrojené housky z vnitřní strany.

6

Vezmeme spodní část housky, pomažeme ji jemně Hellmann’s Tatarskou omáčkou, přidáme plátek hlávkového salátu, lžíci Hellmann’s Tatarské omáčky, upečený burger, připravenou chilli omáčku, pořádnou porci zlatavé cibulky a navrch dáme volské oko a přikryjeme vrchní částí housky pomazané Hellmann’s Tatarskou omáčkou.

7

Podáváme s pořádnou porcí domácích hranolek.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8