Recepty Dezerty Mřížkový džemový koláč

Ingredience

3 hrneček hladké mouky

¾ kostky hera

2 žloutky

½ hrneček krupicový cukr

1 balíček vanilkový cukr

½ balíčku kypřící prášek

5 lžic mléka

džem (jablečno-meruňkový)

1 vejce (na potření)

Postup přípravy

1

Ze všech surovin kromě džemu vypracujeme těsto, které necháme asi hodinu v chladu odležet. Polovinu těsta vyválíme na plát o tloušťce asi 5 mm, položíme ho na mírně vymazaný plech a potřeme džemem. Druhou polovinu vyválíme na plát o něco tenčí než první, rádýlkem ho nakrájíme na úzké pásky a ty uložíme úhlopříčně na první těsto (asi 1 - 1,5 cm od sebe). Druhou řadu pásků uložíme křížem přes první, aby vznikly pravidelné mřížky. Mřížky potřeme rozšlehaným vejcem (můžeme je také posypat nasekanými ořechy) a koláč pečeme ve vyhřáté troubě. Ke konci pečení teplotu snížíme a pomalu dopékáme. Upečený mřížkový koláč posypeme moučkovým a vanilkovým cukrem a ještě teplý nakrájíme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8