Mřížkový koláč
Autor
Marie K.
Chrudim
Hlasujte pro tradiční recepty, které si podle vás zaslouží zvítězit.
0
Autorův příběh
Po tomto koláči mé babičky se vždycky jen zaprášilo. Je lehký, osvěžující, zkrátka to pravé ořechové k odpolední kávičce. My jsme si pak vždy místo kávy museli dát kakao.
Ingredience
30 dkg polohrubé mouky
10 dkg cukru
8 dkg másla
2 vejce (1 na závěrečné potření)
½ sáček prášku do pečiva
3 - 4 lžíce mléka
citronová kůra
vanilkový cukr
Náplň
1 vanička tvaroh
1 kostka tvaroh
rozinky
vanilkový cukr
cukr moučka
Autorův příběh
Po tomto koláči mé babičky se vždycky jen zaprášilo. Je lehký, osvěžující, zkrátka to pravé ořechové k odpolední kávičce. My jsme si pak vždy místo kávy museli dát kakao.
Postup přípravy
1
Mouku prosejeme s práškem do pečiva, přidáme cukr, nakrájené změklé máslo a jedno vejce a rozmícháme, přidáme ostatní ingredience a hněteme těsto. Můžeme nechat odpočinout.
2
Vyklopíme na pomoučněný vál, vytvoříme válec, který pomyslně rozdělíme na třetiny, ale jednu třetinu odkrojíme a dáme stranou, z ní budeme dělat mřížku.
3
Zbylé těsto rozválíme do požadovaného tvaru (většinou tak, aby se vešlo akorát na plech) a přeneseme do vymazané a vysypané formy, v níž budeme koláč péci.
4
Tvarohovou náplň si připravíme z výše uvedených surovin a těsto jí bohatě potřeme.
5
Těsto, které jsme měli stranou, rozdělíme na polovinu, aby nám vyšel počet mřížek. Válíme mřížky a nejprve je dáváme z jedné strany, poté z druhé (do kříže). Já spojuji roh A s rohem C.
6
Na závěr potřeme vajíčkem. Pečeme asi 30 minut na 180°C.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4