Recepty Dezerty Mřížkový koláč

Ingredience

30 dkg polohrubé mouky
10 dkg krystalového cukru
8 dkg másla
2 vejce (1 na závěrečné potření)
½ sáčku prášku do pečiva
3 lžíce mléka
1 citron (nastrouhaná kůra)
vanilkový cukr
Náplň
1 kelímek měkkého tvarohu
1 kostka plnotučného tvarohu (tvrdého)
rozinky
vanilkový cukr
moučkový cukr

Postup přípravy

1

Mouku prosejeme s práškem do pečiva, přidáme cukr, nakrájené změklé máslo a jedno vejce a rozmícháme, přidáme ostatní ingredience a hněteme těsto. Můžeme nechat odpočinout.

2

Vyklopíme na pomoučněný vál, vytvoříme válec, který pomyslně rozdělíme na třetiny, ale jednu třetinu odkrojíme a dáme stranou, z ní budeme dělat mřížku.

3

Zbylé těsto rozválíme do požadovaného tvaru (většinou tak, aby se vešlo akorát na plech) a přeneseme do vymazané a vysypané formy, v níž budeme koláč péci.

4

Tvarohovou náplň si připravíme z výše uvedených surovin a těsto jí bohatě potřeme.

5

Těsto, které jsme měli stranou, rozdělíme na polovinu, aby nám vyšel počet mřížek. Válíme mřížky a nejprve je dáváme z jedné strany, poté z druhé (do kříže). Já spojuji roh A s rohem C.

6

Na závěr potřeme vajíčkem. Pečeme asi 30 minut na 180°C.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8