Recepty Polévky Mrkvová polévka se smetanou a čerstvým zázvorem

Ingredience

4 mrkve
½ l zeleninového bujónu
1 kořen zázvoru (malý kousek)
½ bílé cibule
100 ml smetany na vaření
sůl
mletý černý pepř
olivový olej

Popis

TIP: Ušetřete si práci s vývarem a použijte rychlejší variantu v podobě bujónu. Stačí ho zalít horkou vodou!

Postup přípravy

1

Do hrnce si připravíme olej, cibuli nakrájenou na kostičky orestujeme do zlatova, přidáme očištěné nakrájené mrkve a zprudka orestujeme. Následně osolíme a opepříme.

2

Oloupaný zázvor najemno nastrouháme a přilijeme vývar. Vaříme pod pokličkou asi 10 minut do změknutí mrkve. Jakmile je mrkev měkká, polévku rozmixujeme, přilijeme smetanu a přivedeme k varu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8