Recepty Dezerty Pečené Mrkvové minidortíky s citronovou polevou

Ingredience

Minidortíky

100 g špaldové mouky

1 kus mrkve

1 vajíčko

lžíce medu

lžíce prášku do pečiva

30 ml vody

Poleva

citronová štáva

3 lžíce třtinového cukru

lžíce másla

lžíce tvarohu

Postup přípravy

1

Mrkev oloupeme a nastrouháme na jemno. Připravíme si misku a vložíme do ni mouku, strouhanou mrkev, med, prášek do pečiva, vajíčko a vodu na zředění.

2

Všechny suroviny důklaně promícháme, aby nám vznikla hladká směs.

3

Směs nalijeme do připravených a vymazanách formiček. Formičky vložíme do předehřáté trouby na 180°C. Pečeme asi 15 minut.

4

Než se nám minidortíky upečou, připravíme si polevu. Smícháme citronovou štávu z jedné 1/3 citronu, třtinový cukr, rozpuštěné máslo a tvaroh. Vznikne nám hladká směs.

5

Hotové dortíky necháme vychladnout a ozdobíme je bílou polevou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8