Recepty Polévky Mrkvovo-fenyklová polévka s chlebovými plackami

Ingredience

Na polévku

1 kg mrkve

2 cibulky fenyklu

1 cibule

olivový olej

250 g žampionů

2 stroužky česneku

1,6 l zeleninového vývaru

smetana k servírování

Na chlebové placky

1 lžíce fenyklových semínek

250 g hrubé mouky

1/2 lžíce kvasnic

1 lžíce cukru

1 lžíce olivového oleje

Postup přípravy

1

Předehřejte troubu na 190C. Mrkev, fenykl a cibuli vložte do zapékací mísy a zalijte 2 polévkovými lžícemi olivového oleje. Pečte po dobu 20 minut, pak přidejte stroužky česneku. Vše řádně promíchejte a vraťte na dalších 20 minut do trouby, dokud zelenina nezměkne a nezhnědne. Odstraňte slupku ze stroužků česneku.

2

Pečenou zeleninu vložte na velkou pánev společně se zeleninovým vývarem a přiveďte k varu. Duste při nízké teplotě po dobu 15 minut, pak rozmixujte do jemného krému ručním mixerem.

3

Nyní si připravte chlebové placky. Opečte fenyklová semínka na suché pánvi po 30 vteřin do provonění. Rozdrťte paličkou a ve hmoždíři a přelijte do mísy s moukou a 1/2 lžičky soli. Zpracujte kvasnice a cukr v 100 ml vlažné vody, pak vše přidejte do směsi z oleje a 60 - 75 ml horké vody. Mixujte do jemného, avšak nelepkavého těsta. Hněťte po dobu 5 minut.

4

Vyklopte těsto do mísy s olejem, překryjte potravinovou fólií a nechte odpočívat na teplém místě po dobu 30 minut. Pomocí naolejovaných rukou rozdělte těsto na 8 částí a silou rozválejte do tenkých válečků. Vrstvěte je na sebe jednotlivě rozdělené pečicím papírem, aby se k sobě neslepily.

5

Předehřejte kulatý plech na pečení, dokud se z něj nekouří a přidejte chlebové placky (bude nutné provést po částech). Pečte z každé strany několik minut, až budou placky nadýchané a opečené. Udržujte placky teplé pomocí kuchyňské utěrky, než dopečete zbytek.

6

Ohřejte polévku a podávejte s trochou smetany, hrstkou fenyklu na ozdobu a s přiloženou chlebovou plackou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8