Recepty Dezerty Pečené Müsli tyčinky s lesním ovocem a bílou čokoládou bez přidaného cukru

Ingredience

280 ovesných vloček
80 g mandlí (nasekaných)
40 g strouhaného kokosu
80 ml medu
50 g másla
50 g třtinového cukru
50 g bílé čokolády (nastrouhané nahrubo)
80 g sušeného lesního ovovce
Na polevu
50 g bílé čokolády
10 g rostlinného tuku

Postup přípravy

1

Nejdříve si předehřejeme troubu na 180 °C. Připravíme si mísu, do které nasypeme vločky, kokos a mandle. Vše promícháme, rozložíme na plech vyložený pečicím papírem a dáme na 10–15 minut do trouby. Přibližně v půlce doby pečení směs promícháme, aby se vše dobře propeklo.

2

Vločkovou směs nasypeme z plechu zpátky do mísy a počkáme, až vychladne. Mezitím si rozehřejeme med společně s máslem a cukrem. Přivedeme k mírnému varu a mícháme, dokud se nám cukr nerozpustí. Poté sundáme z plotny čekáme, než lehce vystydne. Pak přilijeme k vločkové směsi a vše pečlivě promícháme.

3

Nyní vmícháme nastrouhanou čokoládu a sušené ovoce. Přemístíme do zapékací mísy o velikosti 20x20 cm, kterou jsme si předtím vyložili pečicím papírem tak, aby na krajích mírně přesahoval. Směs rozprostřeme rovnoměrně do všech stran a upěchujeme. Dáme odpočinout přes noc do lednice a ráno nakrájíme na dvanáct tyčinek.

4

V mikrovlnce si rozpustíme bílou čokoládu na polevu spolu se ztuženým tukem a namáčíme v ní tyčinky tak, aby byla ponořená vždy jen dolní polovina. Takto nazdobené tyčinky dáme do vzduchotěsné krabičky vyložené pečicím papírem polevou vzhůru a vložíme znovu do lednice.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8