Nadýchaná bábovka s rozinkami bez lepku

Ingredience

1 lžička bezlepkového prášku do pečiva
1 balení vanilkového cukru
170 g plnotučného tvarohu
110 g krystalového cukru
100 g rozinek
200 g bezlepkové mouky
3 vejce
170 g másla
1 citron (1 lžička kůry)
moučkový cukr (na posypání)
máslo (na vymazání formy)
bezlepková mouka (na vysypání formy)

Postup přípravy

1

Oddělíme bílky od žloutků. Z bílků ušleháme pevný sníh. Máslo necháme změknout a v misce jej smícháme s tvarohem a žloutky. Směs ochutíme oběma cukry a vše dobře promícháme.

2

Bezlepkovou mouku prosejeme a smícháme s práškem do pečiva. Mouku postupně zapracujeme do tvarohové směsi.

3

Přidáme rozinky, které jsme nechali hodinu máčet ve vlažné vodě, a lžičku citronové kůry, která bábovku pěkně provoní. Nakonec opatrně vmícháme připravený tuhý sníh. Se sněhem pracujeme opatrně, aby byla bábovka nadýchaná.

4

Troubu si předehřejeme na 180°C a nachystáme si formu na bábovku. Aby se nám bábovka dobře vyklopila, vymažeme formu máslem a vysypeme moukou.

5

Do připravené formy nalijeme hotovou směs a dáme péct do trouby asi na 40 minut dozlatova.

6

Pokud se nám bude zdát, že je bábovka již hotová, můžeme to snadno ověřit pomocí špejle. Špejli zapíchneme do bábovky a pokud na ní zůstane lepivé těsto, ještě necháme bábovku péct.

7

Po upečení bezlepkovou bábovku necháme v troubě, dokud trouba nevychladne, aby nám neklesla. Hotovou bábovku posypeme moučkovým cukrem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8