Recepty Hlavní jídla S masem Omáčky a bylinkové máslo na steak

Ingredience

Omáčka z koření čtyř barev

1 lžíce koření (čtyř barev)

1 lžička másla

1 šalotka

250 ml smetany na vaření

Houbová omáčka

1 hrneček žampionů (nakrájených)

1 šalotka

1 lžíce hladké mouky

1 lžíce másla

250 ml smetany na vaření

1 bobkový list

sůl

pepř

Brusinková omáčka

100 g brusinkový kompot (nebo marmelády)

1 hřebíček

1 lžička másla

Švestková omáčka

100 g švestka (džem nebo džemu z rynglí)

1 lžička másla

250 ml smetany ke šlehání

1 špetka skořice

Bylinkové máslo

125 g másla

1 lžička čerstvý tymián

1 lžička pažitka

½ lžičky citronová šťáva

Pořádná omáčka ke steaku, to je jako třešnička na dortu. A kdo si na omáčky moc nepotrpí, určitě musí vyzkoušet bylinkové máslo.

Postup přípravy

1

Omáčka z koření čtyř barev: Nakrájenou šalotku smažíme na pánvi na rozteklém másle. Přidáme pepř a necháme rozvonět. Zalejeme smetanou na vaření a zredukujeme.

2

Houbová omáčka: Žampiony nakrájíme na kousky a cibuli nadrobno. Rozpustíme na pánvi máslo a osmahneme cibulku. Přidáme mouku a osmažíme dorůžova. Zalijeme smetanou, přidáme nakrájené žampiony, bobkový list, dochutíme solí a pepřem a vše povaříme. Tip: Místo na másle můžeme připravit omáčku na výpeku ze steaku.

3

Brusinková omáčka: Rozpustíme máslo na pánvi a přidáme brusinky nebo marmeládu, hřebíček a mícháme, dokud směs neztuhne. Vybereme hřebíček a omáčku dochutíme dle vlastních preferencí. Můžeme ji i rozmixovat.

4

Švestková omáčka: Necháme na pánvi rozpustit máslo, přidáme džem a také ho rozpustíme. Přidáme smetanu ke šlehání, špetku skořice a vaříme do ztuhnutí.

5

Bylinkové máslo: Necháme změknout máslo. Mezitím nakrájíme bylinky. Můžeme zvolit i jiné druhy než jsou v ingrediencích, záleží na preferencích. Smícháme máslo s bylinkami, přidáme sůl, citronovou šťávu. Dáme do misky a přikryjeme potravinářskou fólií. Necháme v lednici alespoň 3 hodiny. Tip: Bylinkové máslo lze umístit do cukrářských formiček na čokoládu nebo na led. Pak už jen můžeme sledovat, jak se krásně vytvarované máslo roztéká na steaku. Můžete ho také použít na brambory.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8