Recepty Dezerty Nepečené Opilé hrušky pošírované v kořeněném víně

Ingredience

8 hrušek (tvrdších)
1 l červeného vína
8 lžic krupicového cukru
8 hřebíčků (celých)
2 svitky mleté skořice

Postup přípravy

1

Nejdříve si oloupeme hrušky, stopky jim ale necháme. Připravíme si hrnec, do kterého nalijeme červené víno, a vložíme do něj hrušky stopkou nahoru. Pak přidáme koření, cukr a přivedeme k varu.

2

Hrušky takto vaříme na mírném ohni přibližně dvacet minut. Poté hrušky vyndáme a vaříme pouze víno. Množství vína zredukujeme asi na jednu třetinu, takže omáčka trochu zhoustne

3

Uvařené hrušky zespodu jemně seřízneme, aby nám na talíři stály, případně je můžeme podélně rozkrojit a na talíř položit. Přelijeme je vínovou omáčkou a zdobíme skořicí.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8