Recepty Dezerty Pečené Ovečkový dortíček
Ingredience
3 vejce
6 lžic cukru moučka
8 lžic hladké mouky
1/2 prášku do pečiva
1 vanilkový lusk
1 lžička citronové kůry
2 šlehačky ke šlehání
1 hořká čokoláda
1 pudink vanilka
350 ml mléka
5 lžic cukru moučka
1/2 másla
5 cl vaječného likéru
700 g fondánu
Postup přípravy
1
Rozklepneme vejde a oddělíme žloutky, bílky vyšleháme a postupně přidáváme moučkový cukr, vanilku, následně pak žloutky a hladkou mouku. Těsto pak vlijeme do vyložené teflonové formy a pečeme cca 25-30 minu. na 180 C v elektrické troubě.
2
Krém - nejradši mám pařížský tmavý. Takže svaříme 2 šlehačky s hořkou kvalitní čokoládou a vychladíme. Následně vyšleháme ve výborný krém.
3
Dort obmazávám ještě máslovým krémem, aby mi nevlhl fondán - takže puding s 350 ml mléka uvaříme, vychladíme a vyšleháme s 1/2 másla a 5 lžícemi moučkového cukru a 1 velkým panákem vaječnáku.
4
Dort prokrojíme a naplníme odspodu pařížským krémem, prokládáme ještě banánkem. Promazaný korpus obmažeme ještě máslovým krémem a potáhneme vyváleným barevným fondánem. A zdobýme dle fantazie....tohle byl dáreček pro moji sestřičku, která má jarní narozeniny a tak se sloučilo v jeden dortík. Ovečka je velká koulečka, kdo se pro ni rozhodnete počítejte,že budete počítat:-) kuličky a kuličky a kuličky,ale výsledek stojí za to a potěší.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 22. 5. od 8:00 do 28. 5. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4