Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Pánev s brambory a liškami (nejen) pro vegetariány

Ingredience

500 g lišek obecných
1 kg brambor
1 mrkev
1 cibule
2 stroužky česneku
½ svazku petrželky
1 lžíce másla
2 lžíce slunečnicového oleje
100 ml zeleninového bujónu
sůl
mletý černý pepř

Popis

TIP: Místo lišek můžeme použít i jiné houby.

Postup přípravy

1

Důkladně si omyjeme brambory a uvaříme je ve slupce do měkka. Mezitím si oloupeme mrkev, česnek a cibuli. Mrkev nastrouháme na hrubo a cibuli nakrájíme na kolečka.

2

Uvařené brambory nakrájíme na plátky. Lišky si očistíme a ty, které jsou větší, pokrájíme. Vezmeme si hlubší pánev a necháme v ní rozpustit máslo. Na něm orestujeme brambory společně s mrkví, dokud nemají krásně zlatavou barvu.

3

Na jiné pánvičce si na oleji osmahneme cibulku, ke které přidáme prolisovaný česnek a lišky. Po chvilce zalijeme vývarem a dusíme pod pokličkou, dokud se nám všechen vývar neodpaří.

4

Nakonec přidáme nasekanou petrželku a opatrně vmícháme k opečeným bramborům a mrkvi. Osolíme a opepříme a máme hotovo.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8