Recepty Hlavní jídla S masem Pečená husa s červeným zelím a knedlíky bez lepku

Ingredience

1 husa

sůl

majoránka

kmín

Zelí

5 šalotek

2 lžíce másla

2 lžíce třtinového cukru

700 g sterilovaného červeného zelí

100 ml červeného vína

kmín

sůl

Bramborové knedlíky:

800 g moučnějších brambor

300 g bezlepkové mouky

100 g solamylu

2 vejce

sůl

Popis

TIP: Pokud se nebojíme příliš mastného jídla, tak knedlíky na talíři ještě můžeme posypat usmaženou cibulkou.

Postup přípravy

1

Husu si nejdříve ze všech stran i zevnitř prosolíme. Zevnitř ji ještě prosypeme majoránkou, zvenku kmínem. Přendáme ji do většího pekáčku, přiklopíme a dáme péct do trouby vyhřáté na 160 °C.

2

Po 80 minutách ji obrátíme prsy nahoru, aby se rovnoměrně propekla z obou stran. Pečeme dalších 80 minut a nezapomínáme každých 15 minut přelít výpekem. Po uplynulé době, kterou strávila pod pokličkou, ji odklopíme a necháme dalších 20 minut péct, aby se nám udělala kůrčička.

3

Na zelí si nasekáme šalotky, které necháme na chvilku opéct na rozpuštěném másle. Přidáme třtinový cukr, který nám krásně zkaramelizuje. Potom do hrnce dáme okapané zelí s troškou láku, víno, kmín a sůl. Necháme asi 15 minut vařit, dokud nám zelí nezměkne. Případně ještě nakonec dochutíme.

4

Brambory si uvaříme a oloupeme. Ještě horké je nastrouháme na struhadle. Vsypeme k nim mouku, solamyl, vejce a sůl a propracujeme v hladké těsto, z kterého si uválíme dvě šišky.

5

Do většího hrnce si dáme vařit vodu a až bude vřít, vhodíme do ní obě šišky. Necháme vařit asi dvacet minut, dokud nevyplavou na povrch.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 9. 10. od 8:00 do 15. 10. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/33_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4