Recepty Hlavní jídla S masem Pečená kuřecí stehýnka s mrkví

Ingredience

2 kuřecí stehna
8 mrkví
1 lžička tymiánu
1 pomeranč (šťáva)
1 špetka muškátového oříšku
sůl
50 g másla
slunečnicový olej
čerstvý tymián
celý kmín
sezam

Popis

 Zuzana Pavelková Šafářová, diabetoložka:“Mrkev je ze zeleniny nejsladší, proto je velká šance, že ji i děti budou jíst s chutí. Lehkým zkaramelizováním se její sladkost ještě zvýrazní. Nebojte se ji tepelně upravit na másle, na hodnotě naopak ještě získá. Obsahuje totiž provitamín A, ze kterého si tělo vytváří vitamín A, který se rozpouští v tucích a proto je přítomnost tuku - v tomto případě másla, klíčová pro řádné vstřebání v zažívacím ústrojí. A čím vitamín A prospívá? Posiluje zrak, podporuje odolnost proti infekcím, zkracuje průběh mnohých onemocnění, podporuje růst kostí a ukládání minerálů v nich a zlepšuje také stav kůže, vlasů a nehtů.U dětí, zvláště u malých, bych doporučila úplně vynechat sůl, anebo jí používat jen velmi málo. Zelenina už sodík obsahuje, navíc ve správném poměru k draslíku. Opatrní buďte rovněž s muškátovým oříškem, opravdu jen špetku. V tak malém množství pozitivně podpoří trávení a zabraní nadýmání.“

Postup přípravy

1

Položíme stehýnka na menší pekáč. Osolíme je, pokapeme olejem, přidáme kousek másla a trochu kmínu. Pečeme 45 minut na 180 °C.

2

Očistíme mrkev a orestujeme ji na oleji.

3

Přidáme sůl, muškátový oříšek, tymián a vodu.

4

Dusíme 15 minut.

5

Když je mrkev měkká, slijeme vodu.

6

Přidáme šťávu z pomeranče, máslo a necháme mrkev karamelizovat.

7

Pak ji posypeme sezamem.

8

Upečená kuřecí stehýnka podáváme s mrkví.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8