Recepty Dezerty Pečené hrušky v kouzelném odvaru

Ingredience

500 ml víno (suchý)

8 lžic cukru

2 lžíce medu

hřebíček

200 ml šťávy (z pomeranču)

citronová kůra

100 g mascarpone

čerstvá máta

citron

50 g másla

mouka (pár lžic na drobenku)

8 ks hrušek (tvrdších)

Postup přípravy

1

Tvrdší hrušky oloupeme a seřízneme jim lehce zadní část tak, aby byly schopné stát na talíři. Všechny dáme do hrnce, ten naplníme vínem, šťávou, hřebíčkem, skořicí, cukrem, medem, přidáme i kůru z citrusů a vše přivedeme k varu. Hrušky vaříme přibližně 25 minut a vyndáme a dáme do pekáče. Víno se zbytkem ingrediencí vaříme, dal, až se z toho udělá sirup. Hrušky pečeme při 180 C cca 15min a podléváme sirupem.

2

Do misky si dáme mascarpone vyždímáme jeden citron a přidáme najemno nasekanou mátu a nejmnou nastrouhanou kuru z pomeranče. Z másla a mouky uděláme drobenku.

3

Hrušky servírujeme s lžičkou mascarpone a listky máty a polité sirupem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8