Recepty Hlavní jídla S masem Pečené kuře s česnekem a cherry rajčátky

Ingredience

1 kuře bez drobů

200 g másla

200 ml kuřecího vývaru

200 g cherry rajčat

5 paliček česneku

5 stroužků česneku

2 lžičky mleté sladké papriky

1 lžíce čerstvé majoránky

1 lžíce čerstvé petrželky

1 lžička soli

Popis

TIP 1: Aby mělo kuře dokonalou kůrčičku, zapneme na posledních 15 minut funkci gril.

TIP 2: Máte-li rádi pikantnější, použijte namísto mleté sladké papriky pálivou.

TIP 3: Pokud nemáte cherry rajčátka, použijte klasická velká, která nakrájejte na poloviny nebo menší kousky.

Postup přípravy

1

Kuře vyndáme z lednice včas, aby získalo pokojovou teplotu. Důkladně ho očistíme, opláchneme a osušíme papírovou utěrkou. Tento krok doporučujeme nepodcenit, protože nám pomůže získat pěkně křupavou kůrčičku.

2

Do dutiny kuřete vložíme dvě lžíce másla, na drobno nasekané bylinky a 5 oloupaných a nožem rozmačkaných stroužků česneku.

3

V malé misce necháme rozpustit zbylé máslo, ochutíme ho sladkou paprikou a solí. Kuře touto máslovou směsí důkladně pomažeme.

4

Předehřejeme si troubu na 200 °C. Kuře vložíme na pekáč a podlijeme jej trochou vývaru.

5

Stehna stáhneme k sobě a svážeme je provázkem. Takto získáme pěkný tvar kuřete a maso zůstane krásně šťavnaté.

6

Kuře dáme péct do trouby na 50 minut. Během pečení jej potíráme výpekem, který se nám pod ním tvoří. Podle potřeby podléváme vývarem. Každých 25 minut, tedy celkem dvakrát, je potřeba kuře obrátit.

7

Ke kuřeti patří česnek, který mu dodá jedinečnou vůni. Pečený česnek je zároveň výborný jako příloha k masu. Proto po padesáti minutách pečení rozpůlíme paličky česneku a společně s očištěnými rajčaty je potřeme výpekem. Přidáme ke kuřeti a vše pečeme ještě přibližně 15 minut již bez poklice.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8