Recepty Hlavní jídla S masem Pečené kuře s nádivkou

Ingredience

1 kuře

sůl

Nádivka:

3 rohlíky

150 g kuřecí játra

200 ml mléka

1 lžíce oleje

2 vejce

2 lžíce petržele (nasekané)

2 lžíce majoránky

1 špetka muškátového oříšku

mletý černý pepř

Zeleninový salát:

3 rajčata

½ malé červené cibule

1 lžička olivového oleje

mletý černý pepř

sůl

Postup přípravy

1

Nakrájíme rohlíky na kolečka a zalijeme mlékem.

2

Omytá játra nakrájíme a přidáme k rohlíkům. Přimícháme vejce, nasekanou petržel, muškátový oříšek, majoránku a černý pepř.

3

Omyjeme kuře a osolíme ho. Vnitřek kuřete naplníme nádivkou. Pokud nějaká nádivka zbyla, dáme ji pod kůži. Vložíme kuře do pekáče, přilijeme trochu vody a pečeme na 190 °C asi hodinu.

4

Naporcujeme upečené kuře a podáváme s rýží a zeleninovým salátem. Salát uděláme tak, že nakrájíme rajčata, cibuli, přidáme olej a dochutíme solí a pepřem. Tip: Zbývající nádivku pečeme v menším pekáčku nebo v pekáči s kuřetem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 15. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8