Ingredience

brambory (uvařené ve slupce, oloupané a vychladké)

hladká mouka (nebo pohankova pro bezlepkovu dietu)

rozpuštěné máslo

Náplň:

povidla

mák

Postup přípravy

1

Nastrouháme brambory na jemném struhadle a přidáváme tolik hladké mouky, aby vzniklo nelepive těsto, které se dá dobře rozvalet. S testem pracujeme rychleji, ridne. Zapneme si dvě panvicky, pokud nemáte plynový vařič s platem. Necháme nasucho nahrát. Z těsta oddělujeme kousky, vyvalime tvar, co se vejde do panvicky a necháme zhnednout z jedné strany, otočíme. Vyndáme a horké pomazeme rozpuštěným máslem, kterým nešetříme. Pomazeme povidly, někdo sype mákem a cukrem. My je máme nejraději s povidly. Pokud těsto během zpracovávání ridne, přidáme mouku. Můžete připravit i bezlepkovou verzi s pohankovou moukou, která se mi osvědčila. Placky ale dělejte menší, po upečení se těsto více láme díky typu mouky, ale jsou vynikající. Můžete zvolit i jako přílohu k masu s omáčkou, kdy si placky jen namazete a po vychladnutí nakrájíte na centimetrova kolečka. Výborné se hodí k omackam a zpestří tak nás oblíbený český trojboj: rýže, těstoviny, bram. Kaše.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8