Recepty Dezerty Nepečené Pěna z bílé čokolády s mandarinkami

Ingredience

150 g bílé čokolády
150 ml smetany ke šlehání
2 vejce (žloutky)
3 mandarinky (šťáva ze dvou a jedna na dekoraci)

Popis

„Při přípravě by šlo vyměnit klasickou smetanu za méně kalorickou zakysanou. A bílou čokoládu za standardní, která obsahuje navíc kakao a menší množství cukru,“ radí dietoložka Zuzana Pavelková Šafářová. „Samotné kakao je bohatým zdrojem hořčíku a působí rovněž jako antioxidant. Pokud ovšem bílou čokoládu milujete, klidně si takovou kalorickou bombu o svátcích dopřejte a pohlaďte svou duši. Neustále si odepírat vše, co má člověk rád, rovněž není tou správou cestou. S konzumací dezertu vždy jen počkejte alespoň půl hodiny po hlavním jídle. Vaječný žloutek  dezert obohatí o mikroživiny, zejména o vitamíny řady B, ale i vitamíny A, D, K a kyselinu listovou, draslík, fluór, jód a hořčík.“

Postup přípravy

1

Smetanu ke šlehání zahřejeme ve vodní lázni.

2

Když je horká, vložíme čokoládu, necháme rozpustit a vymícháme dohladka.

3

Do smetany ve vodní lázni přidáme žloutky a důkladně promícháme.

4

Necháme zchladnout a přidáme šťávu z mandarinek.

5

Pěnu naplníme do šálků a necháme odpočívat v lednici dvě hodiny.

6

Ozdobíme mandarinkami.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8