Recepty Dětská jídla Hlavní jídla Perníkové knedlíky s ořechy

Ingredience

400 g polohrubé mouky

1 vejce

1/2 kostky droždí

1 lžíce cukru

1 lžička koření do perníku

špetka soli

2 dcl vlažné vody

Na podsypání

polohrubá mouka

Na náplň

200 g rybízové marmelády

Na ozdobu

vlašské ořechy

skořice

třtinový cukr

máslo

maliny

Postup přípravy

1

Nejprve si do mísy rozdrobíme droždí, přidáme špetku soli a cukru a vše promícháme. Až se droždí začne rozpouštět, přisypeme část prosáté mouky, přilijeme vlažnou vodu, přidáme vejce, zbylý cukr, perníkové koření a znovu důkladně promícháme.

2

Postupně přisypáváme zbylou mouku a vypracujeme hladké pružné těsto, které se nelepí. Mouky můžeme klidně přidat i více, je důležité, aby těsto bylo dostatečně tuhé. Připravené těsto necháme na teplém místě přibližně tři čtvrtě hodiny kynout.

3

Poté, co je těsto vykynuté, vykrajujeme lžicí kousky těsta. Ty pokládáme na pomoučněný vál, kde je rukou stlačíme na větší placičky. Na ně dáváme lžičku marmelády. Těsto opatrně zabalíme do knedlíků a necháme ještě deset minut odpočinout.

4

Připravené knedlíky vložíme do vroucí lehce osolené vody a vaříme deset minut.

5

Poté necháme odkapat a podáváme s rozpuštěným máslem, posypané vlašskými ořechy, skořicí a třtinovým cukrem. Kdo chce, může dozdobit trochou šlehačky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8