Recepty Hlavní jídla S masem Pikantní vepřové kostky s dušenou zeleninou

Ingredience

600 g vepřové plece

3 stroužky česneku

1 mrkev

1 chilli paprička

1 bílá paprika

1 červená paprika

1 lžíce mouky

1 lžíce másla

špetka sušeného rozmarýnu

špetka sušeného tymiánu

1 cibule

sůl

pepř

Popis

TIP: Hotovou směs podáváme s pečenými bramborami či rýží.

Postup přípravy

1

Maso očistíme, osušíme papírovým ubrouskem a nakrájíme na větší kousky. Cibuli, mrkev a česnek oloupeme. Česnek i mrkev nakrájíme na plátky, cibuli na drobno.

2

Připravíme si papriky, bílou a červenou papriku rozkrojíme a zbavíme semínek. Chilli papričku nakrájíme na kolečka, bílou a červenou papriku na plátky.

3

V menším hrnci necháme rozpustit máslo. Na másle orestujeme cibuli a následně přidáme maso, které osmažíme ze všech stran. Pro lepší chuť přidáme tymián a rozmarýn. Na másle se bylinky pěkně rozvoní.

4

Postupně přidáme mrkev, všechny papriky a vše krátce orestujeme. Základ zasypeme moukou a dobře promícháme.

5

Zeleninu s masem zalijeme vodou a důkladně promícháme, aby nám nevznikly hrudky. Hrnec zakryjeme poklicí a dusíme do měkka, přibližně 60 minut. Podle potřeby přiléváme vodu.

6

Jakmile je maso i zelenina dostatečně měkká, jídlo osolíme a opepříme.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8