Recepty Dezerty Pečené Plněné koláčky jablečno-skořicovou náplní

Ingredience

Těsto:
500 g polohrubé mouky
2 vejce (žloutky)
30 g čerstvého droždí
60 g másla
250 ml mléka
2 lžíce krupicového cukru
1 špetka soli
Náplň:
3 jablka
1 lžička mleté skořice
300 ml vody
1 lžíce medu
10 g vanilkového cukru
1 citron (šťáva z půlky)

Popis

TIP: Pokud máte více času, připravte si bílkovou polevu a na závěr jí koláčky dozdobte!

Postup přípravy

1

Do ohřátého mléka přisypeme cukr a droždí. Pořádně rozmícháme a necháme vzejít klásek. Kváskem zalijeme máslo, žloutky, sůl, mléko a mouku. Vypracujeme těsto, které necháme 45 minut vykynout.

2

Jablka oloupeme a pokrájíme na malé kostičky. Dáme je do hrnce a zalijeme vodou. Dusíme do změknutí. Na úplný závěr přidáme med, vanilkový cukr, skořici a šťávu z půlky citronu. Náplň necháme vychladnout.

3

Z těsta oddělíme polovinu a z té vyválíme dva válečky. Ty zapleteme. Z druhé poloviny uděláme tenké placky. Ty obtočíme válečky a vnitřek naplníme zchladlou náplní.

4

Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C 25 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8