Poctivá francouzská cibulová polévka

Ingredience

600 g žluté cibule
80 g másla
100 ml suchého bílého vína
1 lžíce hladké mouky
1.3 l zeleninového bujónu
1 bobkový list
½ lžičky tymiánu
½ lžičky sušeného rozmarýnu

Popis

TIP : Velmi dobře bude polévka chutnat s plátky opražené bagety posypané strouhaným sýrem.

Postup přípravy

1

Cibuli oloupeme a nakrájíme na kolečka, která ještě rozpůlíme. V hrnci rozpustíme máslo a cibuli osmažíme. Smažíme ji na nízkou teplotu, pozvolna až 40 minut, aby získala pěknou zlato-hnědou barvu.

2

Po 40 minutách smažení cibuli podlijeme vínem, které necháme vyvařit. Základ polévky zaprášíme moukou a dobře promícháme. Jen lehce mouku osmažíme a zalijeme trochou vývaru. Dobře rozmícháme a přilijeme zbytek vývaru.

3

Polévku ochutíme bobkovým listem, tymiánem a rozmarýnem. Vaříme pozvolna 30 minut. Hotovou polévku osolíme, opepříme a zbavíme se bobkového listu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 30. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/31_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8