Recepty Hlavní jídla S masem Podzimní burger s hruškou a nivou

Ingredience

400 g mletého hovězího masa

1 lžíce másla

2 menší cibule

1 dcl bílého vína

3 lžíce třtinového cukru

1 hruška

4 plátky slaniny

100 g nivy

100 g polničku nebo ledového salátu

sojová omáčka

worcesterová omáčka

mletý pepř

sůl

čerstvé housky na burger

Postup přípravy

1

Ve větší míse smícháme mleté ​​maso s worcesterovou a sójovou omáčkou, dochutíme čerstvě mletým pepřem a solí. Pozor, stačí zpracovat jen krátce, aby se suroviny a koření dobře promísily, ale maso stále drželo tvar.

2

Uděláme 4 karbanátky a připravíme gril.

3

Pustíme se do přípravy cibulového chutney. Nakrájíme cibule na kolečka a osmažíme ji na másle, smažíme několik minut. Cibuli podlijeme bílým vínem a přidáme hnědý cukr, aby vzniklo sladké chutney a cibule zkaramelizovala. Hotové chutney dáme stranou.

4

Gril potřeme trochou oleje, masové placky zprudka opečte na přímém grilu, slaninu a burgrové housky na nepřímém.

5

Nakrájíme hrušky a nivu na plátky a jakmile jsou žemličky mírně opečené, odděláme je z grilu a obě potřete cibulovým chutney.

6

Krátce před tím, než je maso připraveno, na něj položíme plátky nivy. Na housku přidáme salát, maso s nivou, slaninu a hrušku.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 2. od 8:00 do 18. 2. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/51_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8