Recepty Hlavní jídla Podzimní dýňová bábovka dvou barev

Ingredience

1 menší dýně (600 g)

400 g polohrubé mouky

200 g moučkového cukru

200 ml oleje

30 g kakaa

2 vejce

1 balení vanilkového cukru

1 balení prášku do pečiva

máslo na vymazání formy

mouka na vysypání formy

Popis

TIP 1: Abychom měli jistotu, že je bábovka hotová, vezmeme špejli a zapíchneme ji do bábovky. Na špejli se nesmí zachytit těsto.

TIP 2: Formu na bábovku můžete vysypat také strouhaným kokosem.

Postup přípravy

1

Dýni oloupeme, rozpůlíme, zbavíme ji semínek a nastrouháme nahrubo.

2

Do mísy prosejeme mouku, přidáme prášek do pečiva, strouhanou dýni, vanilkový cukr, olej, vejce a moučkový cukr. Vše promícháme.

3

Těsto rozdělíme na dvě poloviny a do jedné z nich vmícháme kakao. Předehřejeme si troubu na 190 °C. Formu na bábovku vymažeme důkladně máslem a vysypeme moukou.

4

Na každé těsto si připravíme jednu lžíci a do formy na bábovku nanášíme po lžičkách střídavě obě směsi. Díky tomu bude bábovka pěkně barevná.

5

Bábovku dáme péct do vyhřáté trouby a pečeme asi 55 minut. Hotovou bábovku vyklopíme a necháme vychladnout.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 14. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Léto nízkých cen

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 7. od 8:00 do 21. 7. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/19X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8