Recepty Polévky Polévka z brokolice, čočky a pomeranče

Ingredience

125 g červená čočka

2 lžíce olivového oleje

150 g mrkve

1 stroužek česneku

350 g brokolice

1 litr zeleninového vývaru

½ kůra z pomeranče nebo citronu

strouhaný sýr chedar

nízkotučný jogurt

Popis

Ideální recept pro chladné večery. Nastávající maminky navíc ocení výživnou zeleninu a citrusový šmrnc. Klidně si pár porcí uvařte do zásoby.

Postup přípravy

1

Propláchněte čočku pod studenou vodou. Vsypte do rendlíku a zalijte vodou. Přiveďte k varu, mírně snižte teplotu a vařte na mírném ohni 20 minut. Sceďte a propláchněte horkou vodou.

2

Rozpalte olej ve velkém hrnci a přidejte mrkev a česnek. Přikryjte a mírně vařte po dobu 2 minut. Přidejte brokolici, přikryjte a vařte po dobu 2 minut.

3

Vmíchejte bujón a čočku, přikryjte a postupně přiveďte k varu. Vařte na mírném ohni po dobu 10 minut nebo do změknutí mrkve a brokolice.

4

Vmíchejte pomerančovou kůru a šťávu a pomocí kuchyňského robota nebo ponorného mixéru rozmixujte dohladka. Podávejte horké v miskách a posypané strouhaným sýrem. Nakonec přidejte lžíci jogurtu a čerstvě umletý černý pepř. Dozdobte proužky pomerančové kůry.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 10. od 8:00 do 29. 10. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4