Recepty Polévky Polévka z brokolice, čočky a pomeranče
Ingredience
125 g červená čočka
2 lžíce olivového oleje
150 g mrkve
1 stroužek česneku
350 g brokolice
1 litr zeleninového vývaru
½ kůra z pomeranče nebo citronu
strouhaný sýr chedar
nízkotučný jogurt
Popis

Ideální recept pro chladné večery. Nastávající maminky navíc ocení výživnou zeleninu a citrusový šmrnc. Klidně si pár porcí uvařte do zásoby.

Postup přípravy
1
Propláchněte čočku pod studenou vodou. Vsypte do rendlíku a zalijte vodou. Přiveďte k varu, mírně snižte teplotu a vařte na mírném ohni 20 minut. Sceďte a propláchněte horkou vodou.
2
Rozpalte olej ve velkém hrnci a přidejte mrkev a česnek. Přikryjte a mírně vařte po dobu 2 minut. Přidejte brokolici, přikryjte a vařte po dobu 2 minut.
3
Vmíchejte bujón a čočku, přikryjte a postupně přiveďte k varu. Vařte na mírném ohni po dobu 10 minut nebo do změknutí mrkve a brokolice.
4
Vmíchejte pomerančovou kůru a šťávu a pomocí kuchyňského robota nebo ponorného mixéru rozmixujte dohladka. Podávejte horké v miskách a posypané strouhaným sýrem. Nakonec přidejte lžíci jogurtu a čerstvě umletý černý pepř. Dozdobte proužky pomerančové kůry.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4