Recepty Předkrmy Studené Pomazánka z bílých fazolí se sušenými rajčaty

Ingredience

1 lžíce dijonské hořčice
sůl (na dochucení)
380 g bílých fazolí ve slaném nálevu (v plechovce)
100 g sušených rajčat v oleji
1 avokádo
1 citron (šťáva z půlky)
2 čerstvé bazalky (lístky jemně nasekané)
mletý černý pepř (na dochucení)
Možný doplněk:
baby špenát
římský salát
rukola

Popis

Co si o pomazánce myslí Zuzana Pavelková Šafářová, specialistka na zdravé stravování? „Všechny výše uvedené suroviny (fazole, rajčata, avokádo) jsou zdrojem vlákniny, jejíž konzumace významně snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Fazole se řadí mezi nejzdravější potraviny, i díky obsahu minerálních látek a vitamínů jako jsou draslík, vápník, fosfor, hořčík, jód a železo, či kyselina listová, niacin a provitamín A. Dodají potřebnou energii, neboť obsahují komplexní sacharidy. Bílkoviny naopak přispívají k regeneraci a růstu buněk, především svalové tkáně. Jejich konzumace se doporučuje alespoň dvakrát týdně. Sušená rajčata obsahují velmi prospěšnou látku – lykopen, což je významný antioxidant, působící jako prevence proti vzniku rakoviny. Na rozdíl od čerstvých rajčat, ze sušených lykopen dokážeme vstřebat.Avokádo je významným zdrojem rostlinných tuků, působících jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, vitamínů i minerálních látek, například vitamínů C, B, K, E, hořčíku a manganu. Citrón je významným zdrojem vitamínu C, nejsilnějšího antioxidantu.Všechny vitamíny a minerální látky posilují náš imunitní systém, čímž zabraňují vzniku civilizačních onemocnění.“

Postup přípravy

1

Fazole přelijeme do velké mísy a mírně je rozmačkáme.

2

Nakrájíme rajčata na malé kousky.

3

Přidáme na kostičky nakrájené avokádo a citronovou šťávu. Poté rozmačkáme, dokud nezbyde pouze pár menších kousků fazolí a avokáda.

4

Do směsi přimícháme hořčici, bazalku, sůl a pepř na dochucení.

5

Namažeme na kousky chleba/sendviče.

6

Nutriční expertka Zuzana Pavelková Šafářová: „Všechny výše uvedené suroviny (fazole, rajčata, avokádo) jsou zdrojem vlákniny, jejíž konzumace významně snižuje riziko vzniku rakoviny tlustého střeva. Fazole se řadí mezi nejzdravější potraviny, i díky obsahu minerálních látek a vitamínů jako jsou draslík, vápník, fosfor, hořčík, jód a železo, či kyselina listová, niacin a provitamín A. Dodají potřebnou energii, neboť obsahují komplexní sacharidy. Bílkoviny naopak přispívají k regeneraci a růstu buněk, především svalové tkáně. Jejich konzumace se doporučuje alespoň dvakrát týdně. Sušená rajčata obsahují velmi prospěšnou látku – lykopen, což je významný antioxidant, působící jako prevence proti vzniku rakoviny. Na rozdíl od čerstvých rajčat, ze sušených lykopen dokážeme vstřebat. Avokádo je významným zdrojem rostlinných tuků, působících jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, vitamínů i minerálních látek, například vitamínů C, B, K, E, hořčíku a manganu. Citrón je významným zdrojem vitamínu C, nejsilnějšího antioxidantu. Všechny vitamíny a minerální látky posilují náš imunitní systém, čímž zabraňují vzniku civilizačních onemocnění.“

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8