Recepty Dezerty Pečené Pomerančovo-pistáciový koláč bez přidaného cukru

Ingredience

2 pomeranče
3 vejce
100 g práškového sladidla (sypké stévie)
150 g polohrubé mouky
200 g mletých pistácií
1 vanilkový lusk
1 kávová lžička prášku do pečiva
1 špetka soli

Postup přípravy

1

Nejdříve zvolna vaříme celé pomeranče v zakrytém kastrolu jednu hodinu. Poté necháme vychladnout. Mezitím oddělíme bílky od žloutků. Žloutky našleháme se Stévií do pěny. Z bílků se špetkou soli vyšleháme tuhý sníh. Potom uvařené pomeranče rozkrájíme na čtvrtiny a společně s kůrou rozmixujeme. Rozmixované pomeranče smícháme se žloutkovou pěnou, přidáme zrníčka z vanilkového lusku, mouku s kypřícím práškem a promícháme. Nakonec opatrně vmícháme sníh z bílků.

2

Těstem naplníme formu a pečeme v předehřáté troubě na 150 °C 50 minut. Hotový koláč ozdobíme strouhanou pomerančovou kůrou a nasekanými pistáciemi.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8