Recepty Polévky Pórková polévka bez lepku

Ingredience

1 ks pórku

1,5 l zeleninového vývaru

4 brambory

30 g másla

špetka muškátového oříšku

1 žloutek

250 ml smetany na vaření

drcený kmín

sůl

pepř

Postup přípravy

1

Pórek důkladně očistíme a nakrájíme na kolečka. Nakrájená kolečka ještě propláchneme ve vodě, abychom se zbavili všech nečistot.

2

Brambory oloupeme a nakrájíme na kostičky. V hrnci rozpustíme máslo a pórek krátce orestujeme. Přidáme kmín a nakrájené brambory a polévku zalijeme zeleninovým vývarem.

3

Polévku vaříme tak dlouho, dokud nejsou brambory měkké. Polévku ochutíme muškátovým oříškem, pepřem a solí. Polévku rozmixujeme tyčovým mixérem, aby měla hladkou konzistenci.

4

Smetanu smícháme se žloutkem a přidáme do polévky. Polévku zamícháme, necháme krátce povařit a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 1. 4. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/05_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 6. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/04_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Velikonoce plné vůní

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 25. 3. od 8:00 do 12. 4. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/4X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8