Přepuštěné máslo neboli Ghí

Ingredience

Popis

TIP: Z 250 g másla získáte cca 150 g Ghí, takže doporučujeme si Ghí na delší dobu připravit, alespoň ze 4 kostek másla.

Postup přípravy

1

Máslo dáme do hrnce a na mírném plameni necháme máslo roztopit. My jsme zvolili indukci na 9 stupňů. Máslo jsem nechali rozpustit na 4.

2

Když se máslo rozpustí, zahříváme ho po dobu 15 minut stále na mírném plameni. Snížili jsem stupeň zahřívání ze 4 na 3 a 15 minut jsme máslo nechai svému osudu.

3

Ghí je hotové, když se nahoře rozpuštěného másla srazí bílkovina.

4

Vezmeme menší rendlík, sítko a tenčí utěrku, která máslo propustí. Na rendlík dáme sítko, do sítka vložíme utěrku a takto přes utěrku přecedíme máslo do rendlíku.

5

Přeceděné máslo můžete nalít do sklenice a uchovávat ho v lednici klidně i delší dobu jak měsíc.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 23. 9. od 8:00 do 29. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/30_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8