Recepty Dezerty Pečené Helenin mazanec pro dceru v Londýně
Vaří pro Vás
Vaří pro Vás

Helena

Ingredience

200 g hladké mouky

200 g polohrubé mouky

25 g droždí

120 ml plnotučného mléka

100 g másla (změklého)

5 g soli

100 g cukru

2 vejce (velikosti M)

100 g rozinek

100 g mandlí

1 ks vanilka (čerstvá)

100 g švestek

vejce (šlehané na potření)

mandle (plátkové)

Postup přípravy

1

Do misky nalijeme asi 80 ml vlažného mléka a přidáme droždí. Necháme asi 30 minut odpočinout, aby se nám „probudilo“.

2

Smícháme hladkou a polohrubou mouku a nasypeme do velké mísy. Uprostřed mouky uděláme velký důlek a do něho přidáme zbytek mléka, vejce, máslo, cukr a sůl.

3

Vařečkou pomalu smícháváme mouku s tekutou částí, až vznikne těsto, které hněteme tak dlouho, až se přestane lepit ke stěnám mísy (na zadělání těsta je možno použít kuchyňský robot). Vypracujeme těsto, aby bylo hladké a pružné.

4

Vanilkový lusk podélně rozřízneme, vyjmeme střed a přidáme do základu na těsto. Bochánek bude pak krásně vonět. Nakonec vmícháme rozinky a mandle.

5

Těsto vyjmeme, na pracovní desce vytvarujeme do bochánku, dáme na pečicí plech, přikryjeme utěrkou a necháme vykynout. Podle teploty to bude trvat cca 1 hodinu.

6

Vykynutý bochánek potřeme vejcem a posypeme plátky mandlí, na horní části přesně na středu prořízneme nožem křížek a dáme péct do trouby předehřáté na 160 °C. Pečeme cca 50 minut.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 26. 2. od 8:00 do 3. 3. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/53_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8