Recepty Dezerty Pečené Helenin mazanec pro dceru v Londýně
Vaří pro Vás

Helena

Ingredience
200 g hladké mouky
200 g polohrubé mouky
25 g droždí
120 ml plnotučného mléka
100 g másla (změklého)
5 g soli
100 g cukru
2 vejce (velikosti M)
100 g rozinek
100 g mandlí
1 ks vanilka (čerstvá)
100 g švestek
vejce (šlehané na potření)
mandle (plátkové)
Postup přípravy
1
Do misky nalijeme asi 80 ml vlažného mléka a přidáme droždí. Necháme asi 30 minut odpočinout, aby se nám „probudilo“.
2
Smícháme hladkou a polohrubou mouku a nasypeme do velké mísy. Uprostřed mouky uděláme velký důlek a do něho přidáme zbytek mléka, vejce, máslo, cukr a sůl.
3
Vařečkou pomalu smícháváme mouku s tekutou částí, až vznikne těsto, které hněteme tak dlouho, až se přestane lepit ke stěnám mísy (na zadělání těsta je možno použít kuchyňský robot). Vypracujeme těsto, aby bylo hladké a pružné.
4
Vanilkový lusk podélně rozřízneme, vyjmeme střed a přidáme do základu na těsto. Bochánek bude pak krásně vonět. Nakonec vmícháme rozinky a mandle.
5
Těsto vyjmeme, na pracovní desce vytvarujeme do bochánku, dáme na pečicí plech, přikryjeme utěrkou a necháme vykynout. Podle teploty to bude trvat cca 1 hodinu.
6
Vykynutý bochánek potřeme vejcem a posypeme plátky mandlí, na horní části přesně na středu prořízneme nožem křížek a dáme péct do trouby předehřáté na 160 °C. Pečeme cca 50 minut.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4