Recepty Předkrmy Teplé Honzova vyhlášená velikonoční nádivka
Vaří pro Vás
Vaří pro Vás

Honza

Ingredience

400 g toustový chléb

4 vejce (čerstvá velikost M)

80 g spinach

100 g másla

250 ml plnotučného mléka

muškátový oříšek

sůl, pepř

sádlo

strouhanka

4 vejce (vařená velikosti M)

80 gramů baby špenát

Postup přípravy

1

Pečivo nakrájíme na kostičky cca 1 × 1 cm, necháme oschnout. Ve vroucí vodě spaříme špenát zhruba půl minuty. Necháme vychladnout a nakrájíme. Vejce rozdělíme na žloutky a bílky, bílky vyšleháme do sněhu. Na nakrájené pečivo nalijeme rozpuštěné máslo, hned poté přidáme nakrájený špenát.

2

Přidáme žloutky s mlékem a necháme chvíli odpočinout, aby se tekutiny vsákly do pečiva. Osolíme, opepříme, přidáme muškátový oříšek a opatrně vmícháváme vyšlehaný sníh. Formu si vymažeme tukem, vyložíme pečicím papírem a připravenou nádivkou zaplníme spodní část formy, přibližně do poloviny. Doprostřed uděláme důlek, vložíme uvařené vejce a přidáme zbytek nádivky.

3

Takto připravenou nádivku necháme péct na 160–180 °C asi 35–40 minut. Nádivku můžeme servírovat teplou i studenou.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 26. 2. od 8:00 do 3. 3. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/53_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8