Recepty Hlavní jídla S masem Kamiliny kuřecí šípy pro malé indiány
Vaří pro Vás

Kamila

Ingredience
600 gramů kuřecí prsa
600 gramů brambor (malých uvařených)
cuketa
150 gramů slaniny
2 červené papriky
olivový olej
sůl a pepř
Na marinádu
2 lžíce zázvoru (strouhaného)
1 lžíce sójové omáčky
1 lžíce olivového oleje
1 lžíce citrónové šťávy
1 lžíce medu
1 lžíce tymiánu (drhnutého)
Dip
150 gramů zakysané smetany
1 lžíce hrubozrnná hořčice
1 lžíce pažitka (nasekaná)
Postup přípravy
1
Začněme marinádou, to je hračka: prostě smíchejte všechny ingredience na marinádu. Kuřecí prsa nakrájejte asi na centimetrové proužky, promíchejte je s marinádou a nechte je v ní asi hodinu uležet.
2
A je před námi trochu záludnější část – napichování na „šípy“. Mohou to být ale jednoduše špejle. Proužek kuřete na konci propíchněte, na něj kousek papriky, maso otočte a napíchněte znovu. A tak pokračujte pořád dál – vytváříte tím parádní vlnovky. Krása! Pak sůl, pepř, jako vždycky. Pokapejte olivovým olejem.
3
Slaninu, cuketu a papriky nakrájejte na podobně velké kousky a opět – postupně je napichujte spolu s napůl uvařenými malými brambory (větší rozkrojte napůl).
4
Promíchejte ingredience na dip.
5
Opékejte na zahradním grilu nebo nad žhavými uhlíky na ohništi. Šípy s kuřetem potřebují 4 minuty z každé strany, bramborové 15 minut.
6
Podávejte s dipem.
7
Tipy: 1. Mimo to si udělejte pár špízů jen s plátkem kuřete napíchnutým podélně po celé délce. Tak si můžete vychutnat jeho čistou, šťavnatou chuť. 2. Děti budou z „indiánských šípů“ určitě nadšené, a navíc si pochutnají.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 22. 5. od 8:00 do 28. 5. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/13_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4