Recepty Hlavní jídla S masem Kamiliny kuřecí šípy pro malé indiány
Vaří pro Vás
Vaří pro Vás

Kamila

Ingredience

600 gramů kuřecí prsa

600 gramů brambor (malých uvařených)

cuketa

150 gramů slaniny

2 červené papriky

olivový olej

sůl a pepř

Na marinádu

2 lžíce zázvoru (strouhaného)

1 lžíce sójové omáčky

1 lžíce olivového oleje

1 lžíce citrónové šťávy

1 lžíce medu

1 lžíce tymiánu (drhnutého)

Dip

150 gramů zakysané smetany

1 lžíce hrubozrnná hořčice

1 lžíce pažitka (nasekaná)

Postup přípravy

1

Začněme marinádou, to je hračka: prostě smíchejte všechny ingredience na marinádu. Kuřecí prsa nakrájejte asi na centimetrové proužky, promíchejte je s marinádou a nechte je v ní asi hodinu uležet.

2

A je před námi trochu záludnější část – napichování na „šípy“. Mohou to být ale jednoduše špejle. Proužek kuřete na konci propíchněte, na něj kousek papriky, maso otočte a napíchněte znovu. A tak pokračujte pořád dál – vytváříte tím parádní vlnovky. Krása! Pak sůl, pepř, jako vždycky. Pokapejte olivovým olejem.

3

Slaninu, cuketu a papriky nakrájejte na podobně velké kousky a opět – postupně je napichujte spolu s napůl uvařenými malými brambory (větší rozkrojte napůl).

4

Promíchejte ingredience na dip.

5

Opékejte na zahradním grilu nebo nad žhavými uhlíky na ohništi. Šípy s kuřetem potřebují 4 minuty z každé strany, bramborové 15 minut.

6

Podávejte s dipem.

7

Tipy: 1. Mimo to si udělejte pár špízů jen s plátkem kuřete napíchnutým podélně po celé délce. Tak si můžete vychutnat jeho čistou, šťavnatou chuť. 2. Děti budou z „indiánských šípů“ určitě nadšené, a navíc si pochutnají.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8