Recepty Dezerty Pečené Mandarinkovokokosové sušenky

Ingredience

150 g másla (rozpuštěného)
1 vejce
100 g moučkového cukru
200 g strouhaného kokosu
200 g hladké mouky
1 lžíce mleté skořice
1 citron (1 lžička kůry)
1 ks mandarinek (kůra a šťáva)
4 mandarinky

Plátky mandarinek na chutných kokosových sušenkách krásně voní a ještě lépe vypadají. O jejich skvělé chuti ani nemluvě!

Popis

Zuzana Pavelková Šafářová, nutriční specialistka: „Hlavním pozitivem těchto sušenek je jednoznačně skutečnost, že jsou zhotoveny doma a z čerstvých surovin. Neobsahují tedy žádné zbytečné konzervanty či jiná aditiva. Použité ingredience jako jsou máslo, citrusové ovoce, kůra, kokos a skořice dávají jídlu poměrně vysokou přidanou hodnotu v podobě vitamínů (B1, B2, C, A, E a kyselina listová) a minerálních látek (vápník, fosfor, zinek, železo, hořčík, jód). Skořice není jen libě vonící  vánoční kořen. Prokazatelně podporuje trávení, vykazuje protizánětlivé, antioxidační a antimikrobiální účinky. Má však také své stinné stránky. Kvůli obsahu kumarinu bychom se vůbec měli vyvarovat nadměrné konzumaci vánočního cukroví se skořicí. Lehce lze totiž překročit denní přísun této látky. V malém množství představuje lék, ale ve velkém způsobuje bolesti hlavy, závratě a krvácení. Může se rovněž dostavit silná alergická reakce například v podobě zarudnutí pokožky či zhoršeného dýchání.  Sušenky lze určitě zařadit jako doplněk dopolední svačiny. Sportovcům výborně poslouží jako regenerační snack po výkonu. Je možné si dopřát i jeden dva kousky jako sladkou tečku po energeticky nenáročném obědě. Jen s každou sladkostí, a to platí i v případě ovoce, je vždy lepší počkat až půl hodiny po ukončení hlavního jídla.“

Postup přípravy

1

Ušleháme máslo společně s vejcem a cukrem, přidáme mouku, kokos, šťávu a kůru z mandarinek, citronovou kůru a skořici.

2

Vše dokonale promícháme, přikryjeme potravinovou fólií a dáme na hodinu do lednice.

3

Dvě mandarinky řádně vymačkáme a dvě nakrájíme na úzká 1–2 mm kolečka.

4

Rozválíme těsto vyndané z lednice a vykrájíme kolečka o velikosti mandarinkových koleček. Potřeme žloutkem, položíme na ně kolečka mandarinek a posypeme moučkovým cukrem.

5

Pečeme po dobu 15 minut na 180 °C.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 25. 11. od 8:00 do 1. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/39_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8