Recepty Dezerty Pečené Martininy sněhové pusinky pro nová přátelství
Vaří pro Vás
Vaří pro Vás

Martina

Ingredience

4 bílky (z vajec)

200 gramů cukru

sůl

2 lžíce škrobu

citron

250 mililitrů 33% šlehačky

80 gramů mascarpone

jahody

borůvky

maliny

moučkový cukr (na finální posypání)

lístky máty (med nebo javorový sirup)

Postup přípravy

1

Mísu vytřete citronovou šťávou, nalijte do ní vychlazené bílky a přidejte trošku soli. Poté pomalu šlehejte. Když je sníh téměř tuhý, přidejte cukr a došlehejte. Vyjměte mísu ze šlehače a stěrkou do bílků zlehka vmíchejte kukuřičný škrob a 2 lžíce citronové šťávy. Na olejem pomaštěný plech přitiskněte pečicí papír, aby pevně držel. Sníh naplňte do sáčků s tvořítkem a na papír dělejte homolky široké asi 10 cm a vysoké 3 cm. Na každé z nich pak nahoře lžičkou vytvořte důlek.

2

Plech vložte do trouby a zvolna pečte při 120 °C po dobu 60–80 minut. Poté snižte teplotu na 80°C a nechte homolky v troubě dosušit 90 minut. Následně je nechte vychladnout na studeném místě.

3

A je čas na šlehačku. Vložte mísu i šlehací metlu asi na 20 minut do mrazáku. Vychlazenou smetanu ke šlehání nalijte do studené mísy a šlehejte asi 40 vteřin na nejvyšší rychlost. Přidejte studené mascarpone a šlehejte dál, dokud se nebudou tvořit pevné špičky.

4

Nyní s pomocí sáčku navršte do důlků šlehačku. Své dílo ozdobte kousky jahod, borůvkami a malinami. Posypte moučkovým cukrem a na to vše položte ještě lístek máty.

5

Tipy: 1. Když dáte bílky přes noc do lednice, ušetříte si práci při šlehání. 2. Šlehačku s ovocem můžete ještě pokapat javorovým sirupem nebo medem, další možností jsou čokoládové hoblinky nebo dokonce květy sedmikrásek.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 19. 2. od 8:00 do 25. 2. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/52_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8