Recepty Hlavní jídla Těstoviny Petrova musaka k zapomenutému výročí
Vaří pro Vás
Vaří pro Vás

Petr

Ingredience

500 gramů mletého masa (50 vepřové/50 hovězí)

500 gramů rajčat

1 větší lilek

500 gramů brambor

100 gramů cibule

2 česneku (stroužky)

150 mililitrů olivového oleje

1 lžička skořice

1 lžička kmínu

1 svazek petrželky

100 mililitrů červeného vína

pepř, sůl

100 gramů másla

4 lžíce hladké mouky

400 mililitrů plnotučného mléka

muškátový oříšek

1 vaječný žloutek

8 lžic strouhaného sýra (Tesco Parmigiano Reggiano)

Popis

Připravte si tu svou z mletého masa z pěčlivě vybraných kousků a s voňavými českými rajčaty.

Postup přípravy

1

Troubu si předehřejeme na 180 °C. Brambory a lilek nakrájíme na cca 0,3 cm silné plátky, jemně pokapeme olivovým olejem, vložíme do vymazaného pekáče a dáme na 15 minut zapéct. Poté vyndáme a necháme stranou.

2

A nyní si připravíme bešamelovou omáčku. V hlubší pánvi opatrně rozpustíme máslo a přidáme mouku. Smícháme a necháme vařit jednu až dvě minuty. Pak přidáme horké mléko a mícháme, dokud směs nezhoustne. Do vařící se směsi přidáme nastrouhaný muškátový oříšek, opepříme, osolíme a ztlumíme teplotu. Vaříme další 3–5 minut a po opadnutí varu vmícháme žloutek.

3

Na jiné pánvi pak necháme zlehka provonět skořici s kmínem, přidáme olej, na kterém necháme zesklovatět nakrájenou cibuli s česnekem, vmícháme na kostičky nakrájená rajčata, 10 minut povaříme, pak přidáme mleté maso a mícháme, dokud se vše nepovaří. Nakonec přilijeme červené víno, ochutíme, ještě 10 min lehce povaříme a osvěžíme nakrájenou petrželkou.

4

Na předpečené brambory s lilkem pak rozprostřeme maso, navrch nalijeme bešamel a posypeme sýrem. Dáme do trouby zapéct na 45 minut a před servírováním ještě necháme 10 minut odpočinout.

5

Tip: Zapečený sýr se postará o plnější chuť a muškátový oříšek dodá bešamelové omáčce vyváženost.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8