Recepty Hlavní jídla S masem Steak s omáčkou z pepře čtyř barev

Ingredience

400 g rib eye nebo striploin steak

2 lžičky cukru

2 lžíce pepře (čtyř barev)

2 lžíce másla

250 ml smetany na vaření

50 ml javorový sirup (nebo 2 lžíce medu)

Příloha:

brambory

zelené fazole (se slaninou)

Popis

 „Dopřát si hovězí steak znamená významně posílit naše tělo, podpořit krvetvorbu a zvýšit naší obranyschopnost. Hovězí steak bych doporučila konzumovat jednou za čas jak mužům, tak ženám. Steak je velmi vhodný v redukci, jen bych v tomto případě vynechala omáčku a jako přílohu volila tepelně upravenou zeleninu a doplnila přílohovým salátkem. Méně tuku obsahuje Striploin steak než Rib Eye. Fazolky opečené na slanině budou sice báječně chutnat, jen se slaninou obzvláště opatrně, měla by pokrm jen dochutit. Rozhodně slaninu na pánvy nevypražte, velmi lehce tak vzniknou látky s potencionálně karcinogenním účinkem,“ upozorňuje nutriční expertka Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup přípravy

1

Hrubě nameleme pepř.

2

Pořádně potřeme maso pepřem a prsty ho vmačkáme do masa, ale tak, abychom maso nepoškodili.

3

Předehřejeme pánev a položíme na ni maso. Maso děláme na pánvi z obou stran, a to po dobu, která je ovlivněná jeho tloušťkou a vaší preferencí chutě. (blue-rare 1-2 minuty, medium 4 minuty, well-done 7 minut). Sundáme maso z pánve.

4

Snížíme teplotu pánve, rozehřejeme na ní 2 lžíci másla, přidáme javorový sirup nebo med. Přidáme smetanu na vaření a po minutě vše promícháme. Přidáme zbylé máslo a povaříme, dokud omáčka nezhoustne.

5

Můžeme podávat.

6

Tip: Jako přílohu doporučujeme podávat zelené fazole, smažené se slaninou nebo pečené brambory.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 10. od 8:00 do 22. 10. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4