Recepty Hlavní jídla S masem Tomovy burgery pro zapálené fanoušky
Vaří pro Vás
Vaří pro Vás

Tom

Ingredience

Burger

500 gramů mletého hovězího masa

4 housky kaiserka

petrželky (menší)

1 šalotka

4 vejce

rukola

1 červená paprika

1 žlutá paprika

med

dýňová semínka

sůl a pepř

Majonéza

100 gramů majonézy

1 svazek jarní cibulky (malý)

sůl a pepř

50 gramů kyselé okurky

1 lžička cukru

2 lžíce okurek (sladkokyselého nálevu)

Postup přípravy

1

Maso na burgery: V míse smíchejte mleté maso s jemně nasekanou šalotkou, lístky petrželky a trochou mletého pepře. Vytvarujte hamburgery ve velikosti kaiserek asi 120 g. Pečte na grilu při teplotě 200–230 °C. Pozor – maso osolte, až když jsou burgery skoro hotové. Jinak sůl vytáhne z masa šťávu a burgery budou vysušené. Ugrilované maso nechte asi 4 minuty odpočívat.

2

Náplň: Rukolu opláchněte. Červenou a žlutou papriku rozkrojte na čtvrtky a ugrilujte. Kaiserky podélně rozkrojte. Do medu vmíchejte trochu soli, pomažte jím zvenčí horní půlku housky a grilujte dozlatova. Pak na grilu ohřejte i spodní poloviny housek. Na pánvi si osmažte vajíčka, aby byly bílky tuhé, ale žloutky stále trochu vláčné.

3

Majonéza: Nasekanou jarní cibulku a nastrouhanou kyselou okurku smíchejte s majonézou. Dochuťte solí, pepřem, promíchejte se 2 lžičkami kyselého nálevu a lžičkou cukru. Dejte odpočinout do lednice.

4

Majonézou potřete spodní půlku housky a postupně na ni pokládejte jednotlivé ingredience. Například: maso, grilovanou papriku, volské oko a nakonec lístky rukoly. Zlehka přiklopte horní polovinou housky s karamelizovaným medem. Ozdobte dýňovými semínky.

5

Tip: Osolený a zkaramelizovaný med dodá příjemně nasládlou chuť, navíc se na něj snadno přilepí dýňová semínka.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8