Recepty Dezerty Pečené Punčový řez s s malinovým džemem a cukrovou polevou
Ingredience
Na těsto
10 vajec
200 g pískového cukru
200 g polohrubé mouky
špetka červené potravinářské barvy
Na potření
rybízová marmeláda
Cukrový rozvar
250 ml vody
350 g cukru
5 g kyseliny citronové
rumové aroma
Poleva
moučkový cukr
teplá voda dle potřeby
citrónová šťáva dle potřeby
solamyl
Postup přípravy
1
Ze všeho nejdříve ušleháme vejce s cukrem do husté pěny, do které postupně vmícháme mouku. Poté si polovinu směsi dáme stranou a obarvíme potravinářským barvivem. Obarvené i světlé těsto dáme každé na jiný plech vyložený pečicím papírem. Pečeme na 180 °C cca 3–5 minut a dáme pozor, aby se nevysušily.
2
Pláty vytáhneme z trouby, rozkrojíme je na dvě poloviny a připravíme si rozvar - smícháme vodu s cukrem a chvíli povaříme. Přidáme cca 5 g kyseliny citronové a několik kapek rumového aroma.
3
Světlejší plát potřeme marmeládou a položíme na něj plát růžový. Na něj pak lžičkou poklademe teplý rozvar, opět potřeme marmeládou a přikryjeme dalším světlým plátem. Ten opět navlhčíme cukrovým rozvarem, potřeme marmeládou a přiložíme poslední růžový plát.
4
Vytvořené řezy mírně zatížíme a necháme 2-3 hodiny odpočinout. Připravíme si polevu z vody, cukru, citronové šťávy a solamylu a potřeme jí řezy. Až poleva zaschne. řezy nakrájíme a můžeme podávat.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 10. 7. od 8:00 do 16. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/20_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4