Recepty Dezerty Pečené Punčový řez s s malinovým džemem a cukrovou polevou

Ingredience

Na těsto

10 vajec

200 g pískového cukru

200 g polohrubé mouky

špetka červené potravinářské barvy

Na potření

rybízová marmeláda

Cukrový rozvar

250 ml vody

350 g cukru

5 g kyseliny citronové

rumové aroma

Poleva

moučkový cukr

teplá voda dle potřeby

citrónová šťáva dle potřeby

solamyl

Postup přípravy

1

Ze všeho nejdříve ušleháme vejce s cukrem do husté pěny, do které postupně vmícháme mouku. Poté si polovinu směsi dáme stranou a obarvíme potravinářským barvivem. Obarvené i světlé těsto dáme každé na jiný plech vyložený pečicím papírem. Pečeme na 180 °C cca 3–5 minut a dáme pozor, aby se nevysušily.

2

Pláty vytáhneme z trouby, rozkrojíme je na dvě poloviny a připravíme si rozvar - smícháme vodu s cukrem a chvíli povaříme. Přidáme cca 5 g kyseliny citronové a několik kapek rumového aroma.

3

Světlejší plát potřeme marmeládou a položíme na něj plát růžový. Na něj pak lžičkou poklademe teplý rozvar, opět potřeme marmeládou a přikryjeme dalším světlým plátem. Ten opět navlhčíme cukrovým rozvarem, potřeme marmeládou a přiložíme poslední růžový plát.

4

Vytvořené řezy mírně zatížíme a necháme 2-3 hodiny odpočinout. Připravíme si polevu z vody, cukru, citronové šťávy a solamylu a potřeme jí řezy. Až poleva zaschne. řezy nakrájíme a můžeme podávat.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 3. 6. od 8:00 do 9. 6. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/14_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8