Recepty Polévky Račí polévka s estragonovým svítkem

Ingredience

Použité suroviny na polévku

250 gramů raci

4 l voda

5 cl koňak

5 cl bílé portské víno

150 gramů mrkev

150 gramů řapíkatý celer

150 gramů cibule

3 snítka petrželová nať

3 snítka čerstvý tymián

200 gramů rajčat

2 dcl šlehačka (čerstvá)

50 gramů máslo

½ dcl řepkový olej

2 plátek toustový chléb (střídka)

sůl

Použité suroviny na svítek

6 plátek toustový chléb (střídka)

1 vejce

4 pl mléko

1 citron

2 větvičky estragon

sůl

mletý černý pepř

Popis

Jak už hajný Horyna malému Pavlíkovi vysvětloval, tak raci jsou v přírodě chránění, a proto je lze koupit formované ze Španělska jako živé, mražené, či konzervované.Nejrychlejší způsob, jak raka zbavit života, je otočením prostřední ocasní ploutve a následně ploutev oddělit od těla i s míchou.

Postup přípravy

1

Postup přípravy svítku: 1.Střídku z toustového chleba nakrájíme do misky na malé kostky a zvlhčíme mlékem. 2.Přidáme jemně nastrouhanou žlutou citronovou kůru, sekané lístky estragonu, vaječný žloutek a osolíme. 3.Všechno zlehka rukou promícháme. 4.Z vaječných bílků ušleháme tuhý sníh a zlehka vpravíme do těsta. 5.Pečeme v asi 2 cm vysoké zapékací misce zhruba 12 minut na 160 °C. 6.Do polévky vkládáme jednu větší nebo povícero malých kostiček.

2

Postup přípravy polévky: 1.V hrnci zahřejeme olej a na něm zvolna opečeme na plátky krájenou mrkev a celer. 2.Když začne zlátnout, přidáme plátky cibule a svazek petrželové nati a tymiánu. 3.Když začne zlátnout i cibule, přidáme pokrájená rajčata a dusíme, než nám začne vystupovat tuk a základ se začne opět opékat. 4.Přilijeme koňak, orestujeme, zalijeme vodou, osolíme a zvolna vaříme asi 30 minut. 5.Vložíme zabité raky a povaříme 1–2 minuty. Raky vylovíme a z klepet a ocásku vyndáme maso. 6.Krunýře vrátíme do polévky a vaříme pomalu několik hodin, než se množství zredukuje zhruba na ¼. 7.Vycedíme pevnou složku, přidáme roztrhanou střídku z toustového chleba, čerstvou smetanu, portské víno a dosolíme. 8.Minutku provaříme a rozmixujeme s na kostičky krájeným máslem. 9.Podáváme s račím masem a estragonovým svítkem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8